כמה דברים שאולי לא ידעת לגבי רכיבה על אופניים חשמליים

יש הרבה דברים שמומלץ לשים לב ברכיבה ראשונה  על אופניים חשמליים.

הנה כמה טיפים מובילים שישמרו על בטיחותך ויגבירו את ההנאה בעת רכיבה בפעם הראשונה:

לרכוב על אופניים זה כיף,  לרכוב על אופניים חשמליים זה כיף אחר.

למרות הדמיון הברור ביניהם, רכיבה על אופניים חשמליים יכולה לספק חוויה שונה במקצת מזו של אופניים רגילים, וזאת בזכות המנוע החשמלי שלהם.

רכיבה על אופניים, חשמליים או לא, היא נהדרת לבריאות שלך ולבריאות כדור הארץ.

אם טיולי אופניים מחליפים את הנסיעות ברכב, היתרונות הם עצומים באותה מידה. אתה יכול לתרום לאקלים ירוק יותר  רק מעצם הבחירה לרכב לעבודה במקום להניע את הרכב.

השיפורים העצומים שנעשו באופניים החשמליים הטובים ביותר בשנים האחרונות גורמים לכך שהבחירה להחליף נסיעות במכונית היא קלה יותר מאי פעם.

אופניים חשמליים הם אופניים לכל דבר, אבל יש בניהם כמה הבדלים, זו חווית נסיעה אחרת, תחום מחירים אחר ומוכנות נסיעה אחרת.

אז לפני שאתם יוצאים לדרך קבלו  כמה טיפים כיצד לרכוב על אופניים חשמליים.

תתחיל לאט

הנסיעה באופניים חשמליים שונה מהרכיבה על האופניים הקלאסיות בעיקר בגלל המהירות.

גם אם עד עכשיו היית רגיל  לרכב במהירויות ולהרגיש ביטחון , זכור שהמהירויות גבוהות יותר והרגשת הביטחון נבנית עם הזמן.

לאופניים חשמליים יש מנועי כוח שונים. חלק מהאופניים החשמליים מרגישים כמו אופניים רגילים, יש בהם חיישנים מבוססי מומנט הנוטים לספק את התחושה הטבעית הזו.

עדיין מומלץ להתחיל ברמת סיוע נמוכה, כך שתוכל לצפות לחוויה לא שונה מדי ממה שאתה מכיר.

אנו ממליצים לעשות את הנסיעות הראשונות  באזור שטוח ופתוח.

תלמד ותתרגל לבלמים

אופניים חשמליים כבדים בהשוואה לאופניים לא חשמליים. המשקל הזה בשילוב עם מהירויות גבוהות יותר הופך את הבלימה למשהו שמתרגלים אליו עם הניסיון. תתנסה ותוודא שיש לך תחושה למעצורים באופניים שלך ואיזו ידית בלם עושה מה.

אחד הדברים הראשונים שצריך להבין כשרוכשים אופניים חשמליים חדשים הוא מהם סוג הבלמים. יש הבדל בין בלמי דיסק מכניים שעוצרים בגלל כבל שמושך את הקליפרים. וככל שמושכים חזק יותר, כוח הבלימה חזק יותר, לבין  בלמי דיסק הידראוליים, שפועלות על ידי דחיסת שמן לבוכנת הבלם.

על מנת שתחושו ותלמדו את הבלמים כדאי מבלי שהאופניים יזוזו, למשוך את ידית הבלם ולחוש  מה קורה בבלימת חירום , מה קורה בעת לחיצה חזק, איזו ידית בלם מיועדת לגלגל הקדמי ואיזו לאחורי וכו' .

מעבר למורכבויות של הבנת הבלמים שלך, ולוודא שהם עובדים, יש כמה פרטים על אופניים חשמליים שיש לקחת בחשבון. לאופניים כבדים שנוסעים מהר יותר לוקח יותר זמן להאט. הקפד לקחת בחשבון את הזמן הנוסף שאתה עשוי להזדקק לו בעת עצירה של האופניים החשמליים שלך.

אנו ממליצים להקדיש מעט זמן לתרגול לפני היציאה לתנועה.

היזהר במקומות הומים במיוחד סביב מכוניות

תנועת רכבים היא בעיה בכל סוג של אופניים אבל באופניים חשמליים, זו יכולה להיות בעיה גדולה עוד יותר. לנהגים יש ציפייה מסוימת לגבי אופניים ואופניים חשמליים משנים את המשוואה..

נהגים עושים בחירות על סמך משך הזמן שהם חושבים שצריך לאופניים לעשות משהו. האם נהג צריך להמתין עד שרוכב אופניים יעבור לפני שהוא חוצה נתיב אופניים? כמובן, אבל כשהם מנחשים בצורה שגויה במהירות, לעתים קרובות הם עושים בחירות לא בטוחות. אופניים חשמליים מגזימים בכך שהם מהירים יותר מרוכבי אופניים אחרים, אך גם בגלל חוסר התאמה.

נהגים שופטים לא נכון את מהירויות רוכבי האופניים כל הזמן ..

העצה שלנו בכדי לעזור לך לשמור על בטיחותך היא באמצעות קסדה איכותית.

צוות אורבניקו ישמח לעזור בכל שאלה ולתת לך מענה מקצועי בכל הנוגע לאופניים חשמליים.

ושתהייה נסיעה מהנה ובטוחה !