כל מה שאתם חייבים לדעת על לימוד תאוריה לאופניים חשמליים

התקנות והחוקים משתנים וכדי שאתם תוכלו להישאר מעודכנים

הכנו לכם סקירה עדכנית של כל מה שאתם ממש חייבים לדעת לפני שאתן יוצאם לרכיבה

 

אין ספק שאופניים חשמלים זה ה-דבר! זה כבר כמה זמן שהם נחשבים כלי רכב, גם כי יש חובה לבצע לימוד תאוריה לאופניים חשמליים, מעבר של מבחן תאוריה וקבלת אישור כשירות לרכיבה. מי צריך? ממתי אפשר? מה יקרה לכם אם יתפסו אתכם בלי? הכל בכתבה שהכנו במיוחד בשבילכם. 

 

חובה בהחלטת שר התחבורה והבטיחות בדרכים

מחודש יולי 2019 כל מי שרוצה לרכוב, בין היתר, גם על אופניים חשמליים, יוכל לעשות זאת רק בתנאי שיש לו רישיון נהיגה או שהוסמך לאחר לימוד תאוריה לאופניים חשמליים, במבחן תאוריה וקבל אישור כשרות לרכיבה. 

 

לימוד תאוריה לאופניים חשמליים – כל השאלות והתשובות 

מה הדרישות במבחן התאוריה? מדובר במבחן אשר מורכב מ-30 שאלות העוסקות בהגדרות כלי התחבורה, הבה של המרחב התנועתי, רכיבה נכונה, הבנת תמרורים וסימני דרך וכיו"ב.

 

ממתי אפשר? לרכוב על כלי תחבורה כמו אופניים חשמליים אפשר מגיל 16. לעסוק בלימוד תאוריה לאופניים חשמליים אפשר בכל גיל, אך את המבחן ניתן לעבור לא לפני גיל 15.5.

 

מי צריך לעבור את מבחן התאוריה? כל מי שאינו בעל רישיון נהיגה.

 

מה כוללת ההרשמה למבחן התאוריה? מי שעוסק בלימוד תאוריה לאופניים חשמליים צריך להוציא טופס ירוק לטובת מבחן התאוריה וקבלת תעודת הכשירות לרכיבה. בנוסף, יש להצטלם ולמלא טופס ייעודי. לאחר מכן, ניתן להירשם לבחינה במרכזי בחינה הנמצאים בפריסה ארצית.

אסור ומותר עם אופניים חשמליים

ישנם כמה דברים, שכנראה תחשפו אליהם כבר בשלב לימוד תאוריה לאופניים חשמליים שכדאי שתדעו גם בלי קשר, כי הם יכולים להציל את חייכם:

  • הרכבה: על אופניים חשמליים ניתן להרכיב ילד עד לגיל 8 וכל עוד יושב הוא בכיסא או מושב מותאמים. מעבר לכך חל איסור על הרכבת נוסעים נוספים.
  • קסדה: בכל זמן הנסיעה על האופניים החשמליים עליכם לחבוש קסדה עם מחזיר אור תקין.
  • אלכוהול: בשום אופן אין לעלות על אופניים חשמליים, כמו על כל כלי אחר, לאחר שתיית אלכוהול.

לימודי תיאוריה של אופניים

 

השאלה החשובה ביותר: ומה קורה אם לא?

כל החוקים והכללי מסביבנו שומרים עלינו מפני סכנות רבות שרובן לא צפויות, בכביש. זו הסיבה הראשונה לכך שחשוב מאוד להקפיד על החוקים, הכללים ולהשתמש כמובן בשכל הישר. יחד עם זאת, חשוב שתדעו, שבמידה ותתפסו עוברים על החוקים, אתם צפויים לקנסות כבדים כמו למשל:

 

  • לפני הזמן: רכבתם על אופניים חשמליים לפני גיל 16? תאלצו להמתין עם רישיון הנהיגה שלכם שנה.
  • מדרכה: אם רכבתם על מדרכה לא במקום שהוקצה לשם כך במיוחד, האופניים שלכם עלולים להיות מוחרמים, או שתשלמו קנס בגובה של כ-200 ₪.
  • הרכבה: הרכבת נוסע נוסף שלא כחוק? תשלמו בין 750 ₪ ל-1,000 ₪  
  • קסדה: לא שמרתם על הראש? הכיס שלכם ייפגע. יתכן ותאלצו להיפרד מ-1,000 ₪!
  • נייד: דברתם בנייד בזמן הרכיבה? גם זה עלול לעלות לכם 1,000 ₪.
  • שינויים: אל תתחכמו. שינוי במבנה ויכולות האופניים עלול לעלות לכם בקנס של 10,000 ₪! 

 

עברתי תאוריה, קיבלתי אישור. מה עכשיו?

בשעה טובה, הגיע הזמן לחלק הטוב של הסיפור. מוזמנים להתרשם ממגוון האופניים החשמליים שאנחנו באורבניקו מציעים. בזכות מגוון רחב של מחירים ויכולות, אנחנו יודעים שאתם תמצאו את האופניים החשמליים הטובים ביותר לצרכים שלכם. סעו בזהירות ולפי החוק. נסיעה טובה. 

 

אתם תדאגו ללימודי תאוריה לאופניים חשמליים ולקבלת אישור כשירות לרכיבה ואנחנו נדאג להביא לכם את האופניים החשמליים המושלמים בשבילכם!