תיקון אופניים

תיקון אופניים

יש לך יותר מזוג אופנים אחד, ואם אתה רוצה להעביר את הסוללה מאחד לשני זו בעיה, כי לכל אחד יש תיבת סוללה שונה. מצאתי פתרון נחמד, לבנות תיבת סוללה אוניברסאלית אשר תתאים לכל אחד מהאופניים.

מה החסרונות

אני מסכים התיבות צריכות להיראות יפה, האסטטיקה חשובה. התיבה צריכה להיות הרבה יותר חזקה מתיק ניילון פשוט. זה אולי נראה מוזר, אבל עכשיו, כאשר אני משתמש בשלוש תיבות מותאמות אישית שבניתי במו ידיי, נתקלתי בכמה חסרונות ברורות וחשבתי שאני צריך להזכיר אותם לפני תחילת ההסבר אודות תהליך היצירה. אני מקווה, שזה יעזור לך להחליט אם לקחת על עצמך את הפרויקט הזה.
1. לוקח זמן רב מאוד לבנות. כל קופסה לקחה סדר גודל של יומיים מלאים של עבודה, שהיו מלאים בתסכול ולחץ.
2. נוחות במקום הראשון ואתה מפסיד, לעומת שימוש בשקית ניילון. הבנתי כי בעוד התיבות שעשיתי נראות מדהים, הם עשויים לגרום לך לוותר על הנוחיות אשר נלקחת כמובן מאליו בעת השימוש בשקיות. עכשיו, לאחר שהתקנתי את התיבות הקשיחות על האופניים שלי, עלי לשאת מפתחות, פלאפון וארנק בכיס או בתיק, זה היה הרבה יותר נוח לשמור אותם בכיסים בצידי הסוללה המקורית.
3. אתה מפסיד את היכולת להחליף את הסוללה במהירות. לעתים קרובות מצאתי את עצמי משנה ומתאים את התיבה אם סוללה V36 ויכול פשוט בקלות לפתוח את התיק ולהחליף בסוללה V48, ולהמשיך רכיבה. אך זה לא המקרה כאשר אתה משתמש באחת התיבות האלה.
4. אתה מאבד את היכולת לשמור על אטימה. ויכולה להיווצר בעיה בזמן רכיבה בגשם. תיבה עשויה מחומר קשיח צריכה השקעה רצינית ועבודה נוספת כדי להפוך אותה לתיבה אטומה הרי לא ניתן להדביק אותה בסיליקון פעם אחת ודי.
5. הרכבה, אתה צריך באמת לחשוב ברצינות על הרכבת התיבה, איך תעשה את זה ואיפה יהיו נקודות החיבור, לפני שתתחיל בכיפוף הפרספקס ולעצב אותו בהתאם לצורך. אם באופניים שלך יש רק 2 חורים לבקבוק מים על הרמה, אתה תצטרך הרכבה נוספת לתיבה.
האמת, המסקנה שהגעתי אליה היא שעדיף לקנות מן המוכן במוסך לאופניים חשמליות ולא לעשות זאת לבד.

חומרים לייצור

נתחיל עם רשימה של חומרים וחלקים שהשתמשתי בהם. תיבות אלה עשויות מחומר הנקרא Lexan, כפוף הצורה נעשה באמצעות אקדח חום. הם מחוזקים יחד עם ברגים ומודבקים עם דבק Lexan. הציפוי הוא גיליון טפט דביק של סיבי פחמן.

תהליך היצור

לאחר שבדקת את גודל התיבה המקורית והתאמת את הגודל בין שלושת זוגות האופנים, עלייך לשרטט וליצר דגם מקרטון. בשלב הבא לאחר שהשלב הראשון עבר בהצלחה, שרטט על לוח הפרספקס את פאות התיבה, וחתוך באמצעות מסור חשמלי או סכין ייעודית. את החלקים שזקוקים לכיפוף השתמש באקדח חום, זהירות חימום יתר עלול לשרוף את הלוח או לעוות את צורתה לבלי הכר. זוהי הזדמנות נוספת לעשות חשבון נפש ואולי עדיף לרכוש תיבה במוסך אופניים חשמליות. אם לא התייאשת נמשיך בהדבקת הפאות זו לזו, ולקראת סיום נדביק את הטפט מסיבי הפחמן.

הרכבת התיבה לאופניים

ישנן מספר אפשרויות להרכבת התיבה לאופניים שלך. ראשית, כמובן, אתה רוצה להשתמש בחורים הקיימים כבר ולא לקדוח חורים נוספים אני מאוד לא רוצה לשים להוסיף יותר חורים במסגרות האופניים שלי, אבל אין לי הרבה ברירה במיוחד בסוג של רכיבה קשה כמו שלי. הנה הכול מחובר ומושלם.

אנחנו נותנים שירות לכל סוגי האפניים!

צריכים עזרה ?

דילוג לתוכן