סוללה לאופניים חשמליות

סוללה לאופניים חשמליות

המניע של האופניים החשמליים הינו הסוללה. בשוק, ניתן למצוא סוגים שונים של סוללות לאופניים חשמליים, ואין ספק כי העולם שלנו הולך לכיוון ההנעה החשמלית, גם מבחינת מכוניות. אך בעת רכישה של אופניים חשמליים, חשוב מאוד לדעת איזה סוג של סוללה אתם בוחרים, לא רק מבחינת המחיר והאחריות, אלא גם, ובעיקר, מבחינת טיב הסוללה, אורך החיים שלה, משקלה והשפעתה על הנוחות וההתניידות באופניים.

סוגי סוללות לאופניים חשמליות

  • SLA סוללה מסוג זה הינה סוללת עופרת, היא נפוצה מאוד, וזאת בשל מחירה הנמוך ואורך חייה הארוך יחסית. יחד עם זאת, חשוב לדעת, כי מדובר בסוללה כבדה, אשר לא רק מעלה את משקל האופניים, אלא דורשת הטענה ארוכה לאחר כל שימוש.
  • NiMH סוללת ניקל ידידותית לסביבה ובעל משקל נמוך, ובעיקר, זמן טעינה קצר יותר ביחס לסוללת העופרת. החיסרון של סוללה זו היא בעת רכיבה במזג אוויר קר, אשר גורמת לסוללה להפחית את רמת הביצועים שלה.
  • Li-ion סוללת ליתיום, אשר נחשבת לאחת הסוללות הנמכרות ביותר כיום בשוק סוללות לאופניים חשמליים, וזאת בשביל השילוב בין משקל נמוך, זמן טעינה מהיר ואורך חיים. החיסרון, הוא במחירה היקר ביחס לשני הסוגים הקודמים.
  •  Li-Po שכלול של סוללת ה Li-ion, אשר למעשה הינה אותו סוג של סוללה, אך היא מיוצרת מחומר קל משוכלל יותר אשר מאפשר אורך חיים ארוך עוד יותר.
    החיסרון של הסוללה- החומר לא יציב, לא אמין כמו li-ion,מתאים יותר לטיסנים ומכוניות על שלט.
  • LifePO4  סוללת הליתיום המתקדמת ביותר, היא עשויה מברזל ויש לה אורך חיים ארוך במיוחד.
    הסוללה מספיקה כפול שתיים במספר הטעינות שלה(1200-1400) מסוללת li-ion בגלל החומר ממנו היא עשויה(ברזל) ובעקבות כך גם המשקל שלה הוא כפול שתיים וגם המחיר.

בחירת סוללה לאופניים חשמליים

בחירת סוללה היא חשובה במיוחד, מאחר וזה מה שמניע את האופניים, אך לא רק. למשקל הסוללה יש השפעה על יכולת הרכיבה ועל המשקל של האופניים. היום, כאשר אנחנו מחפשים אחר אופניים קלות במיוחד, אשר יאפשרו לנו להתנייד בצורה קלה בעיר, סוללות הליתיום הופכות להיות העדיפות ביותר. בנוסף, קחו בחשבון את זמן ההטענה, את המרחק שמסוגלת כל סוללה להפיק, וכמובן, אורך החיים של הסוללה. מומלץ יהיה להשקיע בצורה חכמה בסוללות איכותיות אשר הופכות את התחזוקה של האופניים החשמליים לקלה ונוחה הרבה יותר.

דילוג לתוכן