אופניים חשמליות מתקפלות

חלק מדגמי האופניים החשמליות מצויד במנגנון המאפשר לקפל אותן, ואין ספק שזוהי אחת האופציות היותר מסקרנות ומבטיחות – האם יש דבר נוח יותר מאופניים לכל דבר שבמידת הצורך ניתן פשוט להכניס אותן לתיק לא גדול מדי?

השילוב הנוח ביותר עם נסיעה בתחבורה ציבורית

אופניים חשמליים הם פתרון התחבורה האולטימטיבי בתוך העיר, אולם כשבין נקודת המוצא לבין היעד מפרידים כמה עשרות קילומטרים כבר אי אפשר להסתמך רק על המנוע הצנוע.

מצד שני, חבל לוותר עליהם לגמרי: דמיינו למשל תושב חיפה שאמור לקיים מספר פגישות ברחבי תל אביב – כל שעליו לעשות הוא לעלות לרכבת עם האופניים החשמליות שלו, לרדת בתל אביב ולהתחיל לדווש במקום להידרש למוניות יקרות או תחבורה ציבורית לא יעילה בתוך העיר העמוסה. באופן דומה מי שגר בבאר שבע ורוצה לעלות לרגל לירושלים יכול לנסוע באוטובוס עם האופניים החשמליות ולנצל אותן לטובת רכיבה נינוחה בעיר הקודש.

חשוב להדגיש כי אופניים לא מתקפלות ניתן להעלות לרכבת רק בחלק משעות הפעילות (במוצ"ש למשל אסור, וגם לא בין 6 ל-9 בבוקר) בעוד שעם אופניים מתקפלות ניתן לנסוע בכל שעה. אופניים חשמליות מתקפלות גם פטורות מחובת תשלום באוטובוסים עירוניים.

לא צריך יותר לחשוש מגנבים

יתרון נוסף של אופניים חשמליים מתקפלים הוא נוחות האחסון שלהם, ובזכות זאת צמצום הסיכון כי כלי הרכב שמשמש אתכם למגוון רחב של נסיעות ייגנב חלילה.

הגעתם למשרד או לאוניברסיטה? בקלילות ובמהירות אתם מקפלים את האופניים ולוקחים אותם אתכם בנוחות ומבלי להסתבך במדרגות הצרות או במעלית הצפופה. חזרתם הביתה אחרי יום של דיווש מהנה והגעה קלה לכל מקום? כהרף עין מקפלים, מעלים ואפשר לשים אותם בכל מקום שהרי אחרי הקיפול הם תופסים מרחב מצומצם מאוד.

מנגנון חד מפרקי או דו מפרקי?

ישנם שני סוגי מנגנונים לקיפול אופניים חשמליים – חד מפרקי ודו מפרקי.

המנגנון הראשון מאפשר את קיפולה של השלדה בלבד, בעוד מנגנון מהסוג השני מקנה את היכולת לקפל הן את השלדה והן את הכידון בו זמנית.

ברוב המקרים הדגמים של האופניים החשמליים המתקפלים מאובזרים בצמיגים דקים ובגלגלים קטנים יחסית, וזאת על מנת שיתפסו כמה שפחות מקום לאחר הקיפול ונשיאתם תהיה קלה במיוחד.

בכל מקרה ישנו מגוון רחב של אפשרויות, וכדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע מיומנים ואמינים על מנת למצוא את הדגם המתאים ביותר לצרכים הספציפיים שלכם.

דילוג לתוכן